Mieszkaniec Hrubieszowa zauważył jadącą „wężykiem” nietrzeźwą kierującą
Wczoraj po godzinie 21:00 na komendę policji zadzwonił hrubieszowianin, który zauważył jadący całą szerokością jezdni samochód marki Renault. Istniało podejrzenie, że kierowca auta może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak się okazało 37-letnia kierująca Renault miała 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Wczoraj po godzinie 21:00 na komendę policji zadzwonił hrubieszowianin, który zauważył jadący całą szerokością jezdni samochód marki Renault. Istniało podejrzenie, że kierowca auta może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce udali się policjanci. Kierująca kobieta akurat zaparkowała auto na jednej z ulic miasta.
Jak się okazało to 37-letnia obywatelka Ukrainy, która miała 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Szybka i właściwa obywatelska postawa prawdopodobnie zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się na drodze, ponieważ nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Często są sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października bieżącego roku nowe przepisy zaostrzają kary między innymi dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności.
Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku. Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję
aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak