Aktualności

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę oraz łamanie przepisów ruchu drogowego

Data publikacji 20.11.2023

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Poza tym popełniali szereg wykroczeń między innymi wyprzedzając na zakręcie, na podwójnej ciągłej i w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Stracili uprawnienia i dostali wysokie kary.

Wczoraj po godzinie 17:00 w w miejscowości Teratyn policjanci hrubieszowskiej drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zauważyli pojazd marki BMW, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych.

Wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci zmierzyli także prędkość jazdy z którą poruszał się pojazd w terenie zabudowanym w miejscowości Kolonia Mojsławice. Jak się okazało, BMW miało na liczniku 150 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. To 30-letni obywatel Ukrainy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia ukarali mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Następnie tego samego dnia w miejscowości Kolonia Mojsławice funkcjonariusze zauważyli kierowcę Toyoty, który wyprzedzał na zakręcie oraz jadąc w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 59 kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu tego pojazdu do kontroli okazało się, że kierow jest 30-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i ukarali mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Natomiast za popełnione wykroczenie, czyli wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, kobietę ukarano mandatem w wysokości tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Apelujemy o rozsądną jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Nie przeceniajmy swoich umiejętności za kierownicą, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Powrót na górę strony