Aktualności

Kierowca Audi mając 4 promile alkoholu w organizmie spowodował wypadek drogowy

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Moniatycze. 44-letni kierujący Audi skręcając na posesję nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierowca Audi schował się przed policjantami w budynku gospodarczym. Po zatrzymaniu okazało się, że ma 4 promile alkoholu w organizmie. 47-letni motocyklista trafił do szpitala. Kierowca Audi został objęty dozorem policyjnym, a jego pojazd ulegnie przepadkowi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Moniatycze. Po godzinie 17:00 policjanci hrubieszowskiej drogówki zostali wezwani do wypadku drogowego.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc od miejscowości Moniatycze podczas wykonywania manewru skrętu w lewo we wjazd do posesji nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego motocyklem marki Honda jadącego z przeciwnego kierunku od miejscowości Stefankowice, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

44-letni kierowca Audi kręcił w posesję i ukrył się przed policjantami w budynku gospodarczym. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 47-letni motocyklista był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kierowca Audi został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz jazdy autem w stanie nietrzeźwości.

Sąd zastosował wobec 44-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Poza tym wydano postanowienie o przepadku należącego do niego pojazdu.

Przypominamy, że od 14 marca 2024 roku weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Samochód straci też kierowca, który np. spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Konfiskata jest obowiązkowa.

Zmiana w Kodeksie Karnym, która wprowadza surowsze konsekwencję jest odpowiedzią na zagrożenie bezpieczeństwa na drogach i rosnącą liczbę wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, ale też ma na celu działanie prewencyjne.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Powrót na górę strony