Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji w hrubieszowskiej komendzie

Data publikacji 18.07.2025

Hrubieszowscy policjanci uroczyście obchodzili dzisiaj 106. rocznicę powołania Policji Państwowej. Uroczysty apel odbył się w budynku Hrubieszowskiego Domu Kultury. Funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W czasie uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których gratulowali i dziękowali policjantom za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie uroczyście uczcili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej. W budynku Hrubieszowskiego Domu Kultury zebrali się policjanci i pracownicy jednostki, zaproszeni goście oraz rodziny i bliscy awansowanych funkcjonariuszy.

Apel rozpoczął się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości nadkom. Pawła Knysza Naczelnika Wydziału Prewencji Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Andrzejowi Miodunie. Następnie Pan Komendant przywitał się ze sztandarem jednostki i powitał policjantów. Po tym podniesiona została flaga państwowa i odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po czym nastąpiła minuta ciszy dla uczczenia pamięci policjantów poległych na służbie.

W dalszej części uroczystości Pani Komendant insp. Wioletta Pawluk przywitała zaproszonych gości i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym gratulowała awansowanym policjantom i życzyła dalszych sukcesów. W swoim wystąpieniu podziękowała też przedstawicielom samorządów lokalnych za dobrą, a wręcz wzorową współpracę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Podziękowała też funkcjonariuszom i pracownikom za trud, wysiłek i zaangażowanie w rzetelne wypełniania obowiązków służbowych. Słowa podziękowań skierowała także do rodzin policjantów, służb oraz innych osób i instytucji, które na co dzień wspierają hrubieszowskich policjantów.

Po tym wręczone zostały akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse otrzymało łącznie 45 policjantów. 4 policjantów otrzymało odznaczenia zasłużony policjant.

Później głos zabrał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Andrzej Mioduna, który odczytał adres okolicznościowy przygotowany na dzisiejszą uroczystość przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Tomasza Gila. W swoim wystąpieniu podziękował też policjantom i pracownikom za trud i wytrwałość w realizacji naszych ustawowych zadań. Złożył gratulacje i życzenia awansowanym policjantom, podziękował policyjnym rodzinom za wyrozumiałość i codzienne wsparcie oraz władzom samorządowym za okazywaną pomoc. Podkreślił przy tym, że tegoroczne święto jest wyjątkowe, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 lecie służby kobiet w Policji.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoim okolicznościowym wystąpieniu dziękowali hrubieszowskim policjantom za wzajemną współpracę, awansowanym funkcjonariuszom gratulowali wyróżnień i dziękowali za to, że jesteśmy i skutecznie dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

 

  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto poicji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
  • święto policji
Powrót na górę strony