Debata społeczna
Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się debata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Tematem przewodnim debaty były „Narkotyki i dopalacze - zagrożenia jakie niesie uzależnienie”.
Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie, debata społeczna. Głównym celem debaty było zwrócenie szczególnej uwagi lokalnej społeczności na problem dopalaczy i narkotyków oraz podjęcia wspólnych działań profilaktycznych w walce z tym zagrożeniem.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Policji, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Andrzej Mioduna, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Martyniuk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Łuka, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Tomasz Jachimek.
Zaproszeni goście, między innymi: Sekretarz Gminy Hrubieszów Pan Robert Palichleb, Kierownik GOPS Hrubieszów Pani Danuta Gerynowicz, Kierownik MOPS Hrubieszów Pani Elżbieta Lebiedowicz, Pani Kierownik Oddziału Rejonowego PCK Zuzanna Korycka, , przedstawiciele oświaty, młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie wraz z Panią Profesor Elżbietą Dąbrowską .
Na początku spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Andrzej Mioduna, przywitał wszystkich zebranych i przedstawił program debaty.
Następnie asp. Edyta Krystkowiak przedstawiła prezentację na temat dopalaczy i narkotyków.
W dalszej części debaty głos zabrali zaproszeni goście oraz młodzież, która zaskoczyła wszystkich zebranych dojrzałością i mądrością swoich wypowiedzi.
Wnioskiem końcowym debaty była chęć podjęcia współpracy wielu instytucji w walce z uzależnieniami, a przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby osób młodych oraz ich rodzin w celu uświadomienia i edukacji na temat szkodliwości sięgania po wszelkiego rodzaju używki.
Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty mogli wypełnić anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec służby policjantów.
EK.